W poszukiwaniu Ducha Świąt, czyli wizyta na jarmarkach adwentowych w Wiedniu.

Boże Narodzenie to niezwykły czas, prawie tak samo niezwykły jest okres adwentu kiedy odliczamy dni do Wigilii. Co roku jednak spotykam osoby, które narzekają, że ‘w tym roku jakoś nie czują atmosfery świąt’. Jeżeli też tak masz to mam dla Ciebie świetny sposób na odnalezienie świątecznego ducha – wycieczka na Jarmarki Adwentowe w Wiedniu.

Niemieckie i austriackie targi dzięki swojej bajkowości, atrakcyjności i właśnie niesamowitej atmosferze, stały się niezwykle popularne. Nawet biura podróży oferują wycieczki, które skupiają się tylko i wyłącznie na jarmarkach. Po co jednak przepłacać skoro z łatwością możemy udać się na nie na własną rękę?

Targów adwentowych w Wiedniu jest mnóstwo, ja skupię się na dwóch, które najbardziej przypadły mi do gustu, czyli tym w Schönbrunnie i przy wiedeńskim ratuszu.

Na obu jarmarkach znajdziesz kramy z najprzeróżniejszymi ręcznie robionymi ozdobami choinkowymi, bombkami, kulami z padającym śniegiem, drewnianymi zabawkami, świecami z miodu i mnóstwem innych wspaniałości. Przemierzamy stragany w rytmie świątecznej muzyki, z czerwonymi od zimna nosami, które rozkoszują się zapachem karmelizowanych orzechów, aż w końcu zatrzymujemy się by ogrzać zmarznięte ciała aromatycznym grzanym winem, podawanym w świątecznych wiedeńskich kubeczkach, które możemy wziąć jako miłą pamiątkę do domu lub oddać na stoisko i otrzymać zwrot pieniędzy. Wokół nas wirują płatki śniegu i migają kolorowe lampki. Zdecydowanie czuć tutaj magię świąt.

Ratusz w Wiedniu
Polub nas lub zaobserwuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *